Zamestnanec

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Koncert v žalári ducha

Na organovom koncerte v kostole si ku mne prisadol chlapík a zložil si z uší slúchadlá svojho mp3-prehrávača, aby sa mohol započúvať Bachovej toccaty. Bol to jeden z mála ľudí, ktorí na koncerte vedeli, ktorá pesnička sa práve hraje, čím bol pre mňa trochu zaujímavý, ale po koncerte si znovu nasadil slúchadlá, takže som sa ním vôbec nemohol porozprávať. V tomto komunikačnom zmätku som si na lavici zabudol dáždnik, čo však nebol  žiadny problém, lebo som vedel, že v kostole sa nič nemôže stratiť. Na druhý deň som síce dáždnik vo svojej lavici nenašiel, ale vedel som, že mi stačí nájsť kostolníka a k svojmu dáždniku sa dostanem. Motalo sa tam však veľa nábožne vyzerajúcich chlapíkov a ja som nijako nemohol určiť, ktorý z nich je kostolník, čo je škoda, lebo len cez neho by som sa určite dostal k svojmu dáždniku. Mal som zábrany sa kôli nemu obrátiť sa priamo na pastora, mama by mi na to  určite povedala - "Čo sa bojíš, veď ťa nezje", ale ja aj toto už dávno viem, dokonca ani neverím, že počas omše je telo svojho pána.

na ceste k spaseniu | stály odkaz

Komentáre

 1. ;)
  ;-))
  publikované: 17.10.2009 13:44 | autor: jajaj (e-mail, web, neautorizovaný)
 2. Zamestnanec,
  počas organovej hudby chodia do kostola i takí, ktorých nezaujímajú slová kázne, ale práve tá hudba. Povznáša a dáva nám snívať, obohacuje naše cítenie.
  lebo som vedel, že v kostole sa nič nemôže stratiť=tomuto ale never.
  publikované: 17.10.2009 19:21 | autor: vasilisa26 (e-mail, web, autorizovaný)
 3. A kradou deštníky:-))
  Radím všem návštěvníkům Bachových varhaních kostelních koncertů, zůčastněte se, ale bez deštníků! Ať prší, či kroupy padnou, deštník vám tam neukradnou.
  Kostelník zřejmě neměl přepotřebnou imidž. Nepracuje na sobě.
  Našeho kostelníka poznáte na sto honů, s plným kalichem žene vás z kázně rovnou domů:-)))))
  Ahoj, pěkné, líbilo se mito!
  publikované: 17.10.2009 19:34 | autor: Mito (e-mail, web, neautorizovaný)
 4. Dik Mito,...
  ..nastatie uz som si kupil pekny novy dazdnik u cinana za neuveritelnych 50 Sk, vrele odporucam, akurat sa nehodi do veterneho pocasia, vysiel som zo zavetria a bolo po nom..

  Vasilisa - obdivujem vsetkych vychutnavacov organovej hudby.
  publikované: 17.10.2009 19:45 | autor: sestko (e-mail, web, neautorizovaný)
 5. Sestko, prosím Tě, takhle.
  Když je zvýšené je povětří, otevřeným deštníkem zásadně , a to podtrhuji, zásadně proti směru vanoucí atmosféry.
  Protože jinak, skutečně, máš deštník nato tata v ...oném.
  Osobně deštník deštník nepoužívám, ale nemám nic proti lidem, co ji vadí trošku vody. Mně dělá dešťová voda ohromně dobře vlasy a pleť:-)))
  A říkám si, však nejsi z cukru, né?
  Ahoj a fajnovej víkendovej večer, chlape!!!
  publikované: 17.10.2009 20:17 | autor: Mito (e-mail, web, neautorizovaný)
 6. zaujal ma názov
  a rozosmial záver :)
  publikované: 17.10.2009 22:41 | autor: dia (e-mail, web, neautorizovaný)
 7. odkial je nazov
  V poslednej dobe som cital socialisticko - komunistickych autorov - Jan Bodnara, Gorbacova, Zalu. Konkretne u Zalu som nasiel vyrok od H.Heineho : "Mladi ludia stoja pred rimskokatolickou cirkvou a znova sa pchaju do stareho ZALARA DUCHA, z ktoreho sa ich otcovia s takou silou oslobodili."
  Chcel som vlastne ale citat skor slovenskych filozofov ako socialistickych postupne prechadzam k Svatoplukovi Sturovi a jeho "Marxisticko-lenisticka vola k moci" a to je uz trochu protikomunisticke.
  publikované: 18.10.2009 08:41 | autor: sestko (e-mail, web, neautorizovaný)
 8. husteee citanie ;))
  hudba mi pride ako nieco oslobodzujuce a kostol ako zalar ducha ako nieco sklucujuce...mam rada protiklady a protirecenia, vzbudzuju mnoho otazok :)
  publikované: 18.10.2009 11:52 | autor: dia (e-mail, web, neautorizovaný)
 9. :-)
  ja mám nezabudnuteľnú spomienku na orgánový koncert Ivana Sokoľa práve v dóme KE .Aj vtedy tam bolo plno mladých ľudí , vonku horúčava a dnu fajný chládok a tá atmosféra je neopísateľná , sprevádza ma to celý život.
  publikované: 18.10.2009 14:59 | autor: mirka (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014