Zamestnanec

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Priznajte sa aj vy, že ste komunisti,....

...založíme spolu aspoň takú malú komunistickú rezerváciu, kde by mal každý v práci kľud a v obchodoch iba to najnutnejšie.
Tešil som sa na oslavu prvého mája už týždeň dopredu. Volal som na ňu aj svojich kolegov, ale stavali sa k tomu odmietavo, jeden dokonca povedal, že príde, ale s guľometom. Komunisti sú mi práve preto sympatickí, lebo ich názory sú dnes nepopulárne. Išiel som teda sám a už zdiaľky ma pochodová hudba vrátila do čias môjho detstva. Bol som vychovaný v  socializme a pre socializmus.

 


Po doznení hudby sa ako prvý k slovu sa prihlásil súdruh...,inak  predseda.....  . Keď povedal  "Stali sme sa modernými otrokmi cudzieho kapitálu." už som sa  nezdržal a musel som zatlieskať- krátko, hanblivo a osamotený.

Potom sa k slovu prihlásil zástupca mladých komunistov. Predstaviteľ mládeže, bez mládeže. Bol mohutnej postavy, ale mal pritenký hlas, čo budilo dojem, akoby sa bál. Mladí komunisti sa vraj  chcú poučiť z chýb režimu, ktorý mal svoje  klady. To vraví i môj otec  a tak to musí byť pravda. Vraj to Biľakove :"Komunizmus je vyššia forma demokracie" mu vtedy bolo iba pre srandu, ale teraz vidí, že mal pravdu. Súčastná demokracia sa skôr podobá tej  starogréckej, kedy na jedného demokrata pripadali traja otroci.


Zastupca mladých komunistov skončil svoj prejav a nemal sa ku komu zaradiť, lebo okrem neho a možno mňa tam žiadni mladí komunisti neboli. Na záver sme si zaspievali pieseň práce a o ďaľší program sa postarala ženská skupina "Zornica", zložená zo 40-tničiek a vyššie.  "Naše prerastené víly. Je to na zaplakanie." poznamenal vedľa mňa stojaci pán v baloniaku. Osvietilo ma, že nemôžem byť kresťan ani budhista, lebo som v hĺbke duše komunista. A súhlasím so Slotom,že svätý Štefan bol šašo. Lebo pre komunistu je každý kráľ šašo.


či pracovať alebo nepracovať | stály odkaz

Komentáre

 1. sri
  ja som komunitaristka :D
  publikované: 01.06.2008 23:23 | autor: bv (e-mail, web, neautorizovaný)
 2. Vážený súdruh :)
  Nepriznávam sa lebo neviem presne o čom to je- k mládeži som patrila asi len do 5 rokov.
  To je problém!, že som nebola pionierka. a keďže dospelé okolie sa nepoučilo- nasledovali chyby...
  publikované: 01.06.2008 23:51 | autor: strapateslnko (e-mail, web, neautorizovaný)
 3. Vazene sudruzka...
  ...strapateslnko :-), odporucam nastudovat aspon "Manifest komunistickej strany" od Marxa. Ja si zasa musim nastudovat nieco o komunitarizme.
  publikované: 02.06.2008 08:40 | autor: sestko (e-mail, web, neautorizovaný)
 4. :)
  Pozrela som sa na komunitarizmus lebo som nevedela o čom ti je, no ale je to zbytočné. :)
  Nech sa každy stara hlavne o seba, ked už mal demokratickú výchovu, aby bol dobry clovek
  - ja sa do toho moc nerozumiem. Ale uz sa mi nepozdava ani demokracia:)
  publikované: 08.06.2008 21:04 | autor: strapateslnko (e-mail, web, neautorizovaný)
 5. ..
  Ale taku vychovu mal u nas asi malokto...
  publikované: 08.06.2008 21:05 | autor: satrapateslnko (e-mail, web, neautorizovaný)
 6. NO
  To je pravda:)
  publikované: 12.06.2008 14:12 | autor: strapateslnko (e-mail, web, neautorizovaný)
 7. nemam rad policka s nazvom nazov a obcas ja to ked ma ich niekto nuti vyplnat
  "prerastené víly" - cool. Btw, čo by si ty chcel, šestko? Nebodaj nejakého mladého mäsíčka sa ti zachcelo :D. Pre teba už len 40 a vyššie ;).
  publikované: 15.06.2008 17:55 | autor: qedisk (po starom qed) (e-mail, web, neautorizovaný)
 8. qed
  Ved aj 40-tnicky maju svoje vyhody. Ako to napisal Balzac -" Styridsiatnicka pre teba spravi vsetko, dvadsiatnicka nic." Co sa tyka skatulkovania, tiez nerad hovorim, ze som napr. budhista, lebo potom uz je kazdemu vsetko jasne a na dalsie moje filozoficke nazory uz nie su zaujimave. Pre zbeznu orientaciu aj v sebe samom je vsak dobre sa niekam zaradit. Ja sam seba radim medzi nepraktizujucich budhistov, sentimentalnych komunistov a neveriacich krestanov .
  publikované: 16.06.2008 08:14 | autor: sestko (e-mail, web, neautorizovaný)
 9. áno, názov
  Majú svoje výhody... len nie sú pekné (práve preto a len preto majú tie výhody - nikto ich už nechce, tak sa musia snažiť).
  publikované: 16.06.2008 13:22 | autor: qedisk (e-mail, web, neautorizovaný)
 10. qedisk
  Nezabudaj, ze telo nas iba vzrusuje, ale dusu milujeme. Navyse niektore pekne zeny nie su pekne, iba tak vyzeraju.
  publikované: 16.06.2008 14:00 | autor: sestko (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014